Poznávací zájezd do Londýna

V termínu od 30. října do 3. listopadu 2023 se 41 žáků ze 7. až 9. třídy vypravilo na poznávací zájezd do Londýna. Na cestu jsme se vydali už v brzkých ranních hodinách, abychom večer mohli odpočívat v přístavu Calais. V úterý ráno jsme se plni sil přepravili přes kanál La Manche a těšili se levostrannému provozu.

Londýn nás přivítal příjemnými teplotami a typickým londýnským počasím: slunce- déšť- slunce- déšť. Přesto jsme si užili moderní část City, Greenwich, Tower, Tower Bridge, Windsor, Hampton Court Palace, Westminster, Big Ben (správně Viktoria Tower), London Eye, Natural History Museum, řeku Temži a mnoho dalšího. Přestože jsme se pohybovali metrem, autobusem, trajektem, lodí i vlakem, nachodili jsme za 3 dny téměř 40 km.

K největším zážitkům rozhodně patřil let London Eye, ze kterého jsme měli Londýn jako na dlani. Kromě kulturních a adrenalinových zážitků jsme získali nové zkušenosti při objednávání, nakupování v obchodech, jízdou metrem, ale i v hostitelských rodinách.

Jako učitelka vidím největší přínos tohoto zájezdu ve zkušenostech, kdy děti měli možnost zúročit své dosavadní znalosti angličtiny, ale také namotivovat se pro další roky v hodinách. Dále si vyzkoušeli, že to jde i když neumí ještě „dokonale“ anglicky a přesto to dali. Zvládli organizační rozchody, srazy, finanční obratnost v librách, řešili drobné problémy a vždy to zvládli naprosto v pohodě.

Věřím, že se vrátili se spoustou krásných zážitků, srandy, poučení a těší se na další cestování.

Categories: Ze života školy