Uzavření školy dne 27. 11. 2023 – stávka

Vážení rodiče,

informujeme vás, že se naše škola připojí k plánované jednodenní výstražné stávce v pondělí 27. 11. 2023. Znamená to, že škola bude pro žáky po celý den uzavřena, a to včetně školní družiny a školní jídelny, pokud politická jednání nepřinesou řešení, které by stávku zažehnaly.

Jsme si vědomi, že uzavření školy řadě z vás způsobí komplikace. K tomuto krajnímu kroku nás vede celková neudržitelná situace ve školství a její nekoncepčnost.

Znepokojují nás zejména náhlé a časté změny, které (pokud se uskuteční), budou mít jednoznačně negativní dopad na vzdělávání a dotknou se žáků a kvality vzdělávání.

Stávkou chceme zabránit dalšímu snižování výdajů ve školství. Nedostatek finančních prostředků ve školství by způsobil výrazný pokles počtu hodin věnovaných výuce. To znamená především omezení dělení tříd na skupiny, ve kterých je vzdělávání efektivnější, dále zvyšování počtu žáků ve třídách a omezování volitelných předmětů. Chceme zachovat asistenty ve třídě, ti jsou více než potřeba vzhledem k tomu, že jsou ve třídách také žáci se speciálními vzdělávacími potřebami. Přejeme si, aby bylo možné odpovídajícím způsobem finančně ohodnotit kuchařky, uklízečky a provozní zaměstnance.

Chtěli bychom vás tedy požádat o pochopení a podporu našich požadavků.

Základní škola Zbýšov