Týden se školní jídelnou Zbýšov

V týdnu od 19. 2. do 23. 2. 2024 jsme si připomněli 40. výročí otevření školní jídelny při ZŠ Zbýšov.

Kolektiv pracovnic ŠJ si při této příležitosti připravil pro svoje strávníky netradiční týdenní menu.

V pondělí přivítala školní jídelna žáky a učitele slavnostní výzdobou. K obědu se podávala polévka s drožďovými nočky a byla zavedena nová receptura: kuřecí nudličky v ajvarové omáčce s těstovinami.

V úterý si strávníci pochutnali na batátovém krému se smetanou a krutony, hovězím mase Džuveč s kulatozrnnou rýží.

Na děti čekalo obrovské překvapení. Do jídelny přijali pozvání dva šéfkuchaři firmy Dr. Oetker a připravili pro všechny atraktivní prezentaci sladkých dezertů a moučníků. Jako bonus pánové v rondonech a vysokých kuchařských čepicích dětem lákavé dobroty servírovali. Současně probíhala prezentace firmy AG Foods, která zapůjčila profesionální kávovar a výrobník horké čokolády včetně náplní. V rámci výborných obchodních vztahů s naší jídelnou proběhla akce na náklady výše jmenovaných firem.

Středa se nesla ve znamení RETRO – polévka česnečka byla doplněna výběrem ze dvou menu: vepřová pečeně se zelím versus kančí kýta se šípkovou omáčkou, obojí s celozrnným knedlíkem. Rozhodování bylo těžké.

Ve čtvrtek připravily kuchařky „oběd jako z restaurace“ – polévka Minestrone, krůtí přírodní plátek s přelivem z lišek, opékané brambůrky, tatarka z řeckého jogurtu, zeleninový salát. Zaznamenali jsme velmi dobré ohlasy.

Páteční oběd byl na přání vzorného strávníka Jirky – gulášová polévka, tvarohové knedlíky s jahodami a kokosem nebo knedlíky s nugátem sypané perníkem. Navíc jsme přidali předkrm – tortillu plněnou tvarohovým krémem, šunkou a čerstvou zeleninou. K obědu se podávala káva a horká čokoláda.

Nejlepší odměnou pro tým školní jídelny byly prázdné talíře strávníků.

Pro žáky ZŠ byla vyhlášena soutěž: Nakresli nebo napiš přání k narozeninám školní jídelny. Nejhezčí výtvory budou odměněny drobnými dárky. Kolektiv ŠJ je potěšen velkým zájmem. Přání jsou vystavena v budově jídelny.

V prostorách školní jídelny je připravena nástěnka s historickými údaji o provozu ŠJ Zbýšov, seznamem zaměstnanců, kteří zde pracovali a fotografiemi.

Děkujeme našim sponzorům:

Dr. Oetker – prezentace ve školní jídelně

AG Foods Group, a.s. – zapůjčení kávovaru a výrobníku horké čokolády

Gastro instant, s.r.o. – organizace a odměny do soutěže

Bidfood, s.r.o. – odměny do soutěže

Abixeor, s.r.o.– výzdoba ŠJ, odměny do soutěže, obalový materiál na dezerty, nápoje

Laser-EngrvR – trička s logem ŠJ, přívěsky s logem ŠJ

Categories: Ostatní