McDonald’s Cup 2024 kategorie B

Ve čtvrtek 18. dubna proběhlo v Zastávce okresní kolo-základní část fotbalové soutěže McDonald’s Cup v kategorii B (čtvrté a páté třídy). Tohoto turnaje se tradičně zúčastnili i naši žáci. Sedm týmů ze sedmi různých škol bylo rozděleno do dvou skupin. V naší tříčlenné skupině „B“ jsme porazili ZŠ Zastávku těsně 2:1 a ZŠ Ostrovačice 3:1. Svoji skupinu jsme tedy vyhráli a postoupili přímo do finále, kde na nás čekal vítěz skupiny „A“ ZŠ Střelice.

Náš finálový soupeř byl fotbalovější, dobře kombinoval a velice rychle se ujal vedení 2:0. Vypadalo na jejich jednoznačně vítězství. Naši chlapci to ovšem nevzdali a po zlepšeném pohybu se nám podařilo postupně vyrovnat na 2:2. O výhře Střelic nakonec rozhodla branka až v závěru utkání, na kterou jsme již nedokázali reagovat.

Naši chlapci byli samozřejmě po prohraném finále zklamaní, ale konečné druhé místo a zisk stříbrných medailí je velice pěkný úspěch. Všem klukům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme jim mnoho dalších sportovních úspěchů.